Адаптація сг виробників до європейського законодавства

Передумови проекту:

• Зобов’язання України: Угода про Асоціацію (узгодження національних законів із законодавством ЄС у сфері сільського господарства (Глава 17) та фіто санітарії (Глава 4)

• Нагальна необхідність:

- допомогти сільськогосподарським виробництвам адаптуватися до нових умов діяльності
- успішно розвивати свої господарства
- використовувати нові можливості
- уникати можливих помилок

 

• Проблеми, що потребують вирішення:

- обмежений доступ малого і середнього бізнесу до організованого аграрного ринку
- недостатній рівень продукції з високою доданою вартістю, зокрема, для експорту
- низька конкурентоспроможність

 

Новини проекту:

 

Публікації:

 

Впроваджується: Міжнародною благодійною організацією «Інформаційний центр «Зелене досьє» в партнерстві зі Спілкою Виробників Органічних Сертифікованих Продуктів «Органічна Україна» та ГО «Інститут дослідження адаптації законодавства» під егідою Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС та Української національної Платформи Форуму Громадянського суспільства Східного Партнерства.

 

      

 

Мета проекту: Навчити малих сільськогосподарських виробників адаптуватися та успішно розвивати свою діяльність у нових законодавчих умовах.

 

Цільова аудиторія:
- Малі (середні) сільськогосподарські виробники
- Об’єднання (спілки, асоціації) виробників за галузевими напрямками
- Консультаційні та дорадчі служби

 

Цілі:

- підвищення конкурентоспроможності малих і середніх сільгоспвиробників,
- збільшення обсягів виробництва сільськогосподарської продукції з високою доданою вартістю,
- удосконалення законодавчої бази.

 

Міжнародні та державні пріоритети: розвиток та популяризація органічного виробництва сприятимуть досягненню цілей переходу на зелену економіку, зменшенню навантаження на клімат та утворенню нових (зелених) робочих місць.

Угода про Асоціацію між Україною та ЄС:
- напрямки співробітництва у сфері сільського господарства та розвитку сільських територій.
- поширення застосування методів органічного виробництва шляхом впровадження найкращих практик (пункт с статті 404 глави 17 розділу V Угоди, додаток XXXVIII до глави 17 розділу V Угоди) – Регламенти ЄС, які мають бути розглянуті Українською стороною при поступовому наближенні законодавства по органічному фермерству.

 

План дій:

- Порівняльний аналіз вибраних статей чинного законодавства України та законодавства ЄС, які безпосередньо стосуються малого та середнього с/г виробництва у зв’язку з імплементацією Угоди про Асоціацію Україна – ЄС.
- Розробка інструкції щодо майбутніх законодавчих змін для малих та середніх сільгоспвиробників з метою підвищення безпеки в процесі виробництва харчової продукції та зменшення бар’єрів в її реалізації.
- Інформаційно-роз’яснювальна кампанія для малих та середніх сільгоспвиробників щодо змін, які відбудуться в рамках імплементації  УА.
- Розвиток діалогу та співпраці між виробниками, державними органами, громадським сектором та консультаційними (в т.ч. дорадчими) органами через організацію тренінгів та консультацій.

 

Термін реалізації проекту 9 місяців з 11 травня 2017 р. по 12 лютого 2018 р.

 

Керівник проекту – Катерина Шор
Тел.: +380 67 440 5937
E-mail: kateryna.shor[at]gmail.com
Сторінка проекту

 

Проект впроваджується за сприяння Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в рамках проекту «Громадська синергія» під егідою Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС та Української національної Платформи Форуму Громадянського суспільства Східного Партнерства.