Новий європейський Баухауз: хороший дизайн покращує життя

Європейський зелений курс спрямований на системні зміни, які вимагають максимального залучення, широкої підтримки та великої кількості інновацій та творчих підходів. У Європейській Комісії вважають, що забезпечити це можливо об’єднавши світ науки і техніки із світом мистецтва та культури. Це є ідеєю нового європейського руху Баухауз - поєднання хорошого дизайну зі стійкістю в новій європейській естетиці Зеленого курсу.

 

«Новий європейський Баухауз стане рушійною силою для реалізації Європейського зеленого курсу  привабливим, інноваційним та орієнтованим на людину способом», - говорить президент ЄК Урсула фон дер Лейен у своїй заяві в пресі щодо нового руху.

 

Новий європейський Баухауз надихається прогресивним німецьким рухом Баухауза початку 20 століття, який, як вважається, вперше ввів концепцію функціональної естетики повсякденного життя і основою якого були міждисциплінарність та співтворчість.

 

Баухауз розгортатиметься у 3 етапи. Першим стане проектування для вивчення ідей та формування руху. На другому почнеться реалізація 5 нових європейських проектів Баухауз у різних державах-членах ЄС. Усі проекти будуть спрямовані на сталий розвиток у поєднанні з мистецтвом та культурою, пристосовані до місцевих умов та з наголосом на використання природних будівельних матеріалів, енергоефективність, демографічні показники, сталу мобільність та ресурсоефективні цифрові інновації. Третій етап -  поширення ідей, адже європейський Баухауз прагне  розвиватися й виходити за межі Європи.

 

Європейський Баухауз є частиною більших зусиль Європейської Комісії щодо підвищення енергоефективності будівель та раціонального використання ресурсів (зокрема, Реноваційної хвилі для Європи, стратегія якої оприлюднена в жовтні). Єврокомісія має на меті принаймні подвоїти темпи реконструкції будівель протягом наступних десяти років. Це покращить якість життя людей, зменшить викиди парникових газів у Європі, сприятиме цифровій трансформації,  повторному використанню та переробці матеріалів. До 2030 року планується реконструювати 35 мільйонів будівель та створити до 160 000 додаткових зелених робочих місць.

 

(фото https://neweuropeanbauhaussevilla.eu/en)

Надія Шевченко,

Інформаційний центр «Зелене досьє».