Адаптація до законодавства ЄС: практика впровадження

Відповідно до зобов’язань, які Україна взяла на себе в Угоді про асоціацію з ЄС, ми маємо узгодити національні закони із законодавством ЄС у сфері сільського господарства (Глава 17) та фітосанітарії (Глава 4). Крім того, низка нововведень, за які відповідає Міністерство охорони навколишнього природного середовища, також стосується аграрного сектору.

У попередньому проекті ми зробили порівняльний аналіз українського законодавства та вимог ЄС, які треба впровадити відповідно до Угоди про асоціацію, за такими темами: Молочні продукти та жири, Яйця та птиця, М’ясна продукція, Мед, Напої, Джеми та інші солодощі, Органічне виробництво (ці теми висвітлені в базовому дослідженні та інфографіці). Ми також провели низку тренінгів, але побачили більшу потребу в спеціалізованих тематичних тренінгах, а особливо – потребу  практичних прикладів.

 

Тому, в рамках проекту «Адаптація до законодавства ЄС: практика впровадження» нами заплановано проведення серії тренінгів, кілька навчальних турів до господарств/підприємств, які вже впровадили системи якості та безпечності, та/або відповідають екологічним стандартам, описані успішні приклади, а також практичні відеопоради від експертів проекту та можливість подальшої співпраці з ними.

За результатами 2018 року буде оновлено, а можливо й доповнене новими темами, базове дослідження та інфографіка.

 

Мета проекту - Навчити малих сільськогосподарських виробників адаптуватися й успішно розвивати свою діяльність у нових законодавчих умовах.

Показати сільськогосподарським виробникам практичні кроки, які вони можуть здійснити для успішного розвитку свого бізнесу, надати фахові рекомендації для довготривалого розвитку.

 

Цільова аудиторія:

•Малі та середні сільськогосподарські виробники
•Об’єднання (спілки, асоціації) виробників за галузевими напрямками
•Консультаційні та дорадчі служби
 

Навіщо:

Виконання Угоди про Асоціацію забезпечує українським споживачам БЕЗПЕЧНИЙ та ЯКІСНИЙ продукт харчування, а українським аграріям - доступ на величезний ринок ЄС.

 

Новини проекту:

  • Старт проекту та опитування представників агросектору

 

 

Виконавець проекту: Міжнародна благодійна організація „Інформаційний центр „Зелене досьє”

Партнери проекту: Спілка Виробників Органічних Сертифікованих Продуктів «Органічна Україна», ГО «Інститут дослідження адаптації законодавства», ВГО «Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України» та Бердичівська міськрайонна громадська організація "Добра справа".

 

         

 

   

 

Термін реалізації проекту 10 місяців з 1 червня 2018 р. по 31 березня 2019 р.

 

Керівник проекту – Катерина Шор
Тел.: +380 67 440 5937
E-mail: kateryna.shor[at]gmail.com

 

Проект впроваджується за сприяння Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в рамках проекту «Громадська синергія» під егідою Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС та Української національної Платформи Форуму Громадянського суспільства Східного Партнерства.