Карпатська конвенція: ми досі на туристичному узбіччі

Чеське місто Микулов (Південна Моравія) приймає четверту зустріч Конференції Сторін Карпатської конвенції.
Учасники зустрічі задоволені впровадженням конвенції, зокрема її першого Протоколу про біологічне та ландшафтне різноманіття, а також співпрацею з партнерами з наукових установ, країнами-учасницями Альпіської конвенції, з Європейським Союзом, з іншими міжнародними природоохоронними конвенціями та профільними програмами.
Одне з найважливіших питань порядку денного – збалансований розвиток туризму в Карпатах. Протокол про сталий розвиток туризму, підписаний на третій зустрічі Конференції Сторін (2011, Братислава), вже вступив у дію і нині приймається спільно розроблена Стратегія до нього.
У переддень офіційної зустрічі туристичні питання та найкращі практики обговорювали на  тематичній конференції, в якій активно презентували свій досвід і українські активісти. На жаль, тільки з неурядових організацій, офіційна Україна там і не спромоглася приєднатися до Протоколу. Як повідомив Конференцію координатор Карпатської конвенції в Україні Сергій Губар, процедура приєднання до Протоколу нарешті розпочалася. Втім, чергове реформування державної туристичної агенції напевне не сприятиме її пришвидшенню, а отже ми так і лишатимемося на узбіччі таких привабливих шляхів європейського туризму.

 

Інформація «Зеленого досьє»