Люди, які працюють разом

Творчий посібник для НУО: створення демократичних структур
та співробітництво.

 

Цей посібник розробляли декілька років на базі результатів практичної реалізації проектів у країнах Центральної та Східної Європи. У посібнику узагальнюються питання, потреби та проблеми, з якими стикаються неурядові організації. Ми вивчали ці питання в рамках співпраці з неурядовим організаціям, яким допомагали в цьому регіоні.
Активність неурядового сектору дедалі зростає. Спектр діяльності НУО від неоплачуваних волонтерів до професійних менеджерів та експертів. Неурядовий сектор представлений дуже різними організаціями: групи лобіювання та захисту інтересів, експертні центри, організації, що проводять кампанії, просвітні та сервісні, групи місцевих спільнот. Належний рівень знань та належна кваліфікація у сфері управління так само необхідні в цьому секторі, як і в державному та приватному.

 

У підготовці цього посібника брало участь багато різних людей та організацій.
Milieukontakt OostEuropa
Підготовка, написання та впорядкування матеріалів: Віллєм Т'єббе Оостенбрінк
Внесок до написання окремих розділів: Жаклін Меккес (частини 1 та 3), Агнешка Тарнавська (частина 1  організаційні структури), Ольга Малахова (матеріали для частин 1, 2 та 3).
Матеріали для частини 3 взяті із посібника для інструкторів з питань організації та менеджменту для македонських НУО, який підготувала незалежна консультативна мережа  KOCKA (Македонія).

 

Наступні НУО надавали дані та інформацію: Service Civil International, SCIНімеччина, SCI Румунія, СВІТУкраїна, Associatia de Voluntariat din Moldova, Cooperation on Voluntary Service
(Болгарія), Alliance of Voluntary Service Organizations, ПанЄвропейський ЕкоФорум, Європейське екологічне бюро, QKE (Албанія), Econet (Македонія), Aarhus family (македонська робоча група з питань Орхуської конвенції), OrangeNet (Молдова), Bluelink Information Management (Болгарія), Polish GreenNet, Центр НУО CNVOS (Словенія), РЕЦ Молдова, Зелений КІТ (Україна), Польська фундація екологічного партнерства.

 

Посібник розроблений Milieukontakt OostEuropa за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Нідерландів в рамках програми Matra (Програма соціальної трансформації).

 

© Milieukontakt OostEuropa, 2006
© «Зелене досьє», 2006

 

 

Файл: