Новини проекту LINK

Проект «Локальні ініціативи для сталої України» (“Local Initiatives for Sustainable Ukraine” – LINK), започаткований Регіональним Екологічним Центром для Центральної та Східної Європи (REC), розпочав діяльність у кількох областях та містах України (Івано-Франківська область та місто Косів, Полтавська та місто Лубни, Черкаська та місто Канів, місто Бердичів) з метою просування належного врядування в галузі планування енергетики та сталого розвитку, енергоефективності та євроінтеграції. Проект фінансується Міністерством іноземних справ Королівства Норвегія.

Діяльність проекту впроваджується через три напрямки роботи:

(1) планування місцевої екологічної діяльності,

(2) підтримка громадянського суспільства,

(3) освіта для сталого розвитку.

 

Конкретні завдання:
(1) інтегрувати питання екологічної та енергетичної безпеки до процесів місцевого розвитку, створити механізми збалансованого користування та управління природними ресурсами;
(2) створити потужності місцевої влади та визначити інвестиційні можливості для проектів у галузі екології, енергоефективності та відновлюваної енергетики;
(3) підтримати, просвітити та зміцнити організації громадянського суспільства задля участі в процесах місцевого планування і збільшення таким чином прозорості процесів прийняття рішень урядовцями;
(4) зібрати разом політиків, бізнесменів і представників громадянського суспільства, щоб зробити можливими позитивні зміни в Україні.

 

Цей проект тісно пов'язаний з проектом “Місцеві плани дій в галузі екології та енергетики (LEAPs) для сталого розвитку, диверсифікації енергетики та громадського залучення в спільнотах України», який REC впроваджує в згаданих областях за підтримки Державного Департаменту США, ESTH (Центр Державного департаменту з регіональних питань стосовно екології, науки і технологій та здоров'я) посольства США в Будапешті.

Протягом червня – вересня 2015 року в усіх згаданих містах відбулися консультації з організаціями громадянського суспільства. На основі цих консультацій та наданих пропозицій розроблено програму заходів проекту LINK. Наприкінці жовтня проект провів стартову зустріч у Києві і наразі розпочинає заплановану діяльність.

Задля налагодження більш регулярного спілкування створено веб-сайт, який наразі містить кілька важливих оголошень (англійською), зокрема, оголошення про шестимісячне стажування в REC, про пошук регіонального координатора тощо. Слідкуйте за інформацією на сайті! Невдовзі повноцінно працюватиме й українська версія.

 

Коротка інформація про проект та заплановану діяльність.

Файл: