Освіта для сталого розвитку в країнах Балтійського регіону

Проект "Створення місцевих центрів освіти для сталого розвитку в країнах Балтійського регіону" реалізується в Латвії, Литві, Естонії, Польщі, Білорусі, Україні, Фінляндії та Швеції за участі навчальних закладів та громадських організацій, досвідчених експертів з цих країн. В результаті ми очікуємо створення мережі таких центрів, які надалі будуть спілкуватися між собою, поширювати досвід до інших регіонів своєї країни.

 

В рамках пілотного проекту в Україні проведено дослідження щодо вирішення нагальних проблем та подальшого розвитку сільських територій вашого району. Дослідження проводилось учнями Красівської загальноосвітньої школи та Бердичівською громадською організацією «Добра справа» спільно з експертами зі сталого розвитку міжнародної благодійної організації «Зелене досьє» у шести селах Бердичівського району (Красівка, Закутинці, Сингаївка, Садки, Дубівка, Малі Гадомці).

 

Опитування місцевих мешканців виявило, що найбільш гострі проблеми пов’язані з потребами кращого соціального (медичного) обслуговування, нестачею роботи в селах, недоліками в транспортній системі тощо. Водночас, молодь прагне більш суттєвих змін у своїх селах: підвищення загального рівня життя та освіти, розширення можливостей для особистого розвитку та самовдосконалення, впровадження сучасних технологій та інновацій. Експерти зі сталого розвитку вважають, що теоретично такі зміни можливі вже сьогодні, якщо реально оцінити потреби й можливості, що існують у регіоні, та зробити хоча б найпростіші кроки для їх задоволення. Втім, реальність таких змін мають оцінити люди, які займають важливі керівні позиції, які надають фінансування й створюють робочі місця, - від яких залежить конкретна ситуація в районі.

 

За результатами дослідження 10 червня 2016 р. проведено круглий стіл за участі юних дослідників, місцевої влади та громади, ЗМІ та бізнесу.

Фотозвіт з круглого столу.

 

Відеоролик - думки учасників дослідження...

 

Аудіоролик - про сталий розвиток.

 

Публікації за результатами круглого столу:

 

Фото з екскурсії для учасників проекту «Місцеві центри досліджень та просвіти – основа освіти для сталого розвитку». Для запровадження ідей сталого розвитку не завжди потрібно їхати далеко, іноді досить озернутись довкола. В Київській області є кілька сіл, до яких ми й вирішили відправити юних дослідників Красівської загальноосвітньої школи разом з представниками Бердичівської громадської організації «Добра справа». Екскурсія відбулась селами Буки та Ковалівка Київської області.

Фото ГО «Добра справа».

 

РЕКОМЕНДАЦІЇ учасників проекту «Місцеві центри досліджень та просвіти – основа освіти для сталого розвитку» до стратегії сталого розвитку Бердичівського району.

 

Проект реалізується в Україні МБО «Інформаційний центр «Зелене досьє», регіональний координатор проекту Бердичівська МРГО «Добра справа».

 

Проект "Створення місцевих центрів освіти для сталого розвитку в країнах Балтійського регіону" реалізується консорціумом:

 

за фінансової підтримки:

 

Детальніше про проект