Тлумачник популярних екологічних термінів

Потреба у виданні такого тлумачника стала очевидною в ході виконання кількох проектів, пов’язаних з популяризацією органічного сільського господарства та екологічної відповідальності в туризмі. Учасники низки заходів з різних регіонів України відзначали брак інформації стосовно значення та правильного вживання певних термінів, що призводить до плутанини в комунікації та непорозумінням навіть між однодумцями й колегами.

Ми зібрали пояснення до найбільш часто запитуваних і вживаних понять і термінів, що стосуються сталого розвитку туризму та сільського господарства, а також розтлумачуємо деякі популярні загальновживані терміни, що стосуються власне екології та сталого розвитку.

Інформація, подана в цьому тлумачнику, ґрунтується на нашому власному експертному досвіді, на публічних матеріалах та дослідженнях наших колег із українських та міжнародних організацій, які займаються цими темами.
Тлумачник складається з чотирьох розділів: 1) органічне сільське господарство; 2) екологічний менеджмент в туризмі; 3) зелена економіка; 4) загальна термінологія. Статті розміщені в алфавітному порядку в кожному розділі. Для зручності ми також надаємо в деяких статтях іншомовні еквіваленти чи походження термінів.
Видання розраховане, перш за все, на учасників агро та туристичного бізнесу, а також на небайдужих споживачів цих послуг. 

 

Видання здійснено в рамках проекту «Сприяння економічному розвитку та зайнятості» (Німецьке товариство міжнародного співробітництва, GIZ, Німеччина) за підтримки Уряду Німеччини.

 

Видання "Зеленого досьє", Київ, 2014 рік.