Вчені клонуватимуть види тварин, які зникають

Бразильські вчені мають намір клонувати ягуарів, чотирьохпалих мурашкоїдів, гривастих вовків й інших тварин, що знаходяться на грані вимирання. У рамках даного проекту планується розведення тварин для зоопарків, однак це викликає занепокоєння в екологів.

Про це пише газета The Guardian.

"Клонування проводитиметься спеціально для потреб зоопарків. Ми не маємо наміру перетворювати його на черговий спосіб збереження рідкісних видів. Мета проекту полягає у тому, щоб випробувати технологію клонування й створити окремі популяції для зоопарків, що позбавить їх від необхідності вилучувати тварин з їхнього природного середовища проживання", - заявив в інтерв'ю виданню дослідник бразильської сільськогосподарської корпорації ЕМБРАПА Карлос Фредеріко Мартінс.

Протягом останніх двох років фахівці ЕМБРАПА й зоопарку міста Бразиліа займалися збором соматичних клітин і сперматозоїдів восьми видів тварин, що знаходяться під загрозою зникнення, в тому числі, сірого мазами, бізона, коати, чорної левової ігрунки й чагарникової собаки.

На наступному етапі планується отримати дозвіл уряду на проведення експериментів над 420 зібраними зразками з метою відтворення тварин.

Бразилія - аж ніяк не перша країна, в якій розглядається питання клонування зникаючих видів тварин. Останнім часом з'являються повідомлення про те, що американські вчені намагаються клонувати південноафриканську чорноногу кішку. У свою чергу, їх індійські колеги працюють над відтворюванням диких буйволів, у Китаї мають намір клонувати гігантських панд, а в Японії - китів і навіть мамонтів, які вимерли багато років тому.

На думку екологів, дані проекти сприяють комерціалізації й створенню ілюзії благополуччя рідкісних видів, а також перешкоджають охороні середовища проживання й створюють привід для поновлення забороненої нині торгівлі органами тварин.

www.ukrinform.ua