Вперше на мапі Днів Сонця - Україна

Україна, яка за рахунок власних паливно-енергетичних ресурсів задовольняє свої потреби лише на 47–49%, має суттєвий середньорічний потенціал сонячної енергії, 1235 кВт год/м². Це більше, ніж в Німеччині, 1000 кВт год/м², яка активно розвиває цю галузь, чи в Польщі, 1080 кВт год/м². Особливо сприятливі умови для розвитку сонячної енергетики у  південній Україні – в  Криму, у Миколаївській, Херсонській та Одеській областях, де цей потенціал сягає 1450 кВт год/м².
В умовах нашого клімату сонячні системи здатні виробляти як електроенергію, так і тепло практично на всій території (з різною ефективністю) протягом усього року. Це означає, що теплоенергетична геліоустановка працюватиме, згідно різних оцінок, з віддачею в 50% і більше від 7 до 9 місяців на півдні, 5 - 7 місяців – у північних областях. Взимку ефективність роботи падає, але не зникає. Оптимально підібране обладнання зменшує річне використання енергії для підігріву води до 50–60% та електроенергії з мережі до 50–70%. У період з квітня по вересень правильно встановлена система покриває до 95% витрат тепла та електроенергії. 
Із розвитком технологій та зростанням виробництва й попиту і теплові, і електричні сонячні установки дешевшають. Зокрема, за останні 25 років вартість сонячних елементів зменшилася у майже 20 разів, а деякі вітчизняні виробники пропонують теплові установки з періодом окупності у 2-5 років. Очікується, що сонячна енергія буде все більш доступною, і невдовзі її виробництво складе серйозну конкуренцію традиційним видам енергетики.
Наразі Україна входить до п’ятірки держав світу (Україна, США, Японія, Німеччина, Китай), які володіють найпотужнішим науково-технічним та технологічним потенціалом для розвитку сонячної енергетики. В Україні існує законодавча база, згідно якої діють коефіцієнти «зеленого тарифу» для кожного виду сонячних станцій, що має стимулювати їхній розвиток. З 1 січня 2010 року компанії-виробники звільнені від сплати податку на прибуток. Крім того, обладнання, що ввозиться в Україну для виробництва відновлюваної енергетики та енергозбереження, звільнено від сплати ПДВ.  
Але поки що відсутні субсидії та банківське кредитування на купівлю й встановлення сонячних панелей, що гальмує розвиток галузі.
Ринок сонячної енергетики України наразі знаходиться на етапі становлення, але вже  характеризується як потенційно великий. Згідно деяких прогнозів, до 2015 року  в Україні буде встановлено сонячних електрогенеруючих потужностей більше, ніж на 100 МВт, а у 2013 році очікується хвилеподібне зростання попиту на сонячні установки.

Вже у 2012 році обсяг фотоелектричних потужностей має подвоїтися завдяки введенню в експлуатацію найбільшої в Європі сонячної електростанції та завдяки найвищому в регіоні «зеленому тарифу», - його зафіксовано до 2030 року на рівні EUR 0,49.
 

Початковий матеріал: