Як громадськість ЄС бачить довгостроковий розвиток сільських регіонів

Онлайн-консультації про пріоритети довгострокового розвитку сільських територій ЄС були спрямовані на виявлення думки європейських громадян та зацікавлених сторін стосовно того, на чому має бути зосереджено довгострокове бачення розвитку сільських регіонів. Загалом 2326 респондентів з усіх держав-членів ЄС взяли участь у публічних консультаціях.

 

Сільські мешканці в ЄС стикаються з низкою загальних викликів: погана якість зв’язку, брак доступу до послуг, нижча зайнятість, менші кар’єрні можливості тощо. Взявши до уваги ці виклики, Комісія розробляє довгострокове бачення пріоритетів розвитку сільських територій „Новий поштовх до європейської демократії”. Мета документу - привернути увагу до конкретних потреб сільських мешканців та розпочати дебати між Європейською Комісією, Парламентом та Радою, а також з місцевими органами управління, надати рекомендації стосовно покращення координації політики розвитку сільських територій.

 

Виявилося, що якісна інфраструктура, особливо громадського транспорту, є однією з найбільш актуальних потреб у сільській місцевості - понад 50% респондентів заявили про необхідність покращення інфраструктури. Ще 43% наголосили на необхідності покращення доступу до основних послуг та зручностей, таких як вода та електроенергія, банківське обслуговування та поштові послуги. На запитання, чи почуваються люди покинутими або залишеними поза суспільством, 39% респондентів відповіли позитивно. Ця частка є більшою для сільськогосподарських бізнесів (45%), мешканців маленьких сіл (41%) та мешканців віддалених сільських районів (56%). Найголовніші причини - неякісна інфраструктура та брак доступу до послуг (61%).

 

Водночас сільське господарство розглядається респондентами як сектор, який найбільше сприяє розвитку сільських територій. Протягом наступних 20 років, вважають респонденти, привабливість сільських районів значною мірою залежатиме від доступності цифрового зв'язку (93%), базових та електронних послуг (94%), від поліпшення умов фінансування та екологічних показників сільського господарства (92%).

 

Що стосується прийняття рішень, 83% учасників вважають, що рішення, прийняті на місцевому рівні, впливають на життя сільських жителів, тоді як лише одна чверть (27%) вважає, що сільським районам приділяється особлива увага при розробці державної політики.

 

Результати публічних консультацій будуть представлені на Тижні сільського бачення, який буде проводити Європейська мережа розвитку сільських територій (ENRD) між 22 і 26 березня 2021 року.

 

Ольга Ігнатенко,

Інформаційний центр «Зелене досьє».

Джерело: European Commission
Photo Wikipedia

 

Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. 

Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу».

 

#ПрямуємоРазом #MovingForwardTogether #EU4USociety