Зміна клімату та органічне сільське господарство

Сьогодні в Мадриді стартує Конференція Сторін Рамкової конвенції ООН зі зміни клімату (COP25). Конференція мала відбутись у Бразилії, але нова влада, обрана наприкінці 2018 року, відмовилась від проведення заходу офіційно «за браком коштів». А через масові пожежі влітку цього року в лісах Амазонії, Бразилія взагалі опинилась в епіцентрі кліматичних скандалів.

Ліси Амазонії вважались «легенями планети», що виробляли 6-7% всього кисню в світі та втримували значні запаси води, але за цей рік темпи їх знищення значно виросли. Цьогорічні масові пожежі в лісах Амазонії екологи пов’язують, насамперед, з бажанням розчистити землі під ведення сільського господарства. Адже Бразилія є світовим лідером у виробництві продуктів харчування та посідає третє місце, після Китаю та США, за кількістю земель, зайнятих під сільськогосподарським виробництвом.

Як це стосується клімата? Сільське господарство є одним з найбільших забруднювачів довкілля - 24% світових викидів парникових газів припадає саме на сільське господарство та агровиробництво. Від 65 до 80% викидів закису азоту в світі припадає на використання азотних добрив на орних землях, які здебільшого використовуються для виробництва кормів та на утримання великої рогатої худоби. Окрім того, сільське господарство є найбільшим водокористувачем у світі.

 

Читайте повну версію статті на нашому спеціалізованому веб порталі про органічне виробництво OrganicInfo.ua.